Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri
2 Nisan 2020 Yazarı Blogger 11

Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

Ejder Meyvesi Pitaya dört çeşittir; üçü pembe dış kabuklu, biri iç kısmı beyaz etli, biri iç kısmı kırmızı etli, üçüncüsü iç kısmı mor etli dir. Dördüncü çeşit beyaz etli dir fakat sarı bir kabuğa (cilde) sahiptir. Hepsinde, tıpkı kivi gibi yenile bilir küçük siyah tohumlar vardır. Eşsiz egzotik görünümü, olduğu gibi albenili ve taze olarak hemen yemeye uygundur, ancak bu tropikal meyve salata lar da, smoothie olarak, dondurma ve tatlı yapımında kullanılarak ta tüketilebilir. Meyvelerin yenmek için hazırlanması oldukça basittir – sadece ortasını kesin ve iç kısmındaki eti bir kaşıkla çıkarın. Çeşitliliğe ve nerede yetiştirildiğine bağlı olarak, Ejder Meyvesi sağlık yönünden bir çok faydaları sıralanabilir fakat bunlardan en önemlisi kanser hücreleri oluşmadan önce bu hücreleri yok etmesidir. Meyve ayrıca diyabetik rahatsızlığı olanlar içinde muazzam bir tercih sebebidir çünkü ”0” şeker oranı ile şekeri düzenleyici özelliğe sahiptir.

Ejder Meyvesi (pitaya), yeşil veya sarı bir dış yüzeyi bulunan bir kaktüs ailesinin en güzel fertlerinden birisidir. İç et kısmında kivi deki iç yapıya benzer siyah tohumları vardır ve bir çok protein ve vitaminleri de bu tohumlarında saklıdır. diğer et kısımları lif kaynağı olduğundan diet uzmanlarının favorilerindendir.

Ejder Meyvesi (Pitaya) genellikle kavunla kıyaslanır. Kalsiyum ve C vitamini bakımından zengin olduğu gibi antioksidan özelliği de vardır.

Meyvenin hasat edildiğinden itibaren 7-8 derece de 55 güne kadar raf ömrüne sahiptir.
Ejder meyvesinin gerçek kökeni tartışılsa da, bitki ticari olarak Hawaii, California, Florida, Orta ve Güney Amerika’da ve özellikle Vietnam gibi Asya ülkelerinde yetiştiriliyor.

Son yıllarda ülkemizde Akdeniz Bölgesin de sadece birkaç girişimcinin uzun süreli çabaları ve araştırmalarıyla yetiştirilmeye başlanılan ejder meyvesi çok güzel sonuçlar vermiştir. Bakımı diğer tropikal meyvelere oranla çok daha kolay olan ejder meyvesi, önümüzdeki yıllarda ekonomiye çok ciddi katkısı sağlayacaktır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri
Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri