Ejder Meyvesinin Faydaları
12 Nisan 2020 Yazarı Blogger 14

Ejder Meyvesinin İnsan Vücuduna Etkileri

Ejder Meyvesinin İnsan Vücuduna Etkileri

Ejder Meyvesi ‘nin içerisinde kivinin içerisindeki çekirdeklere benzeyen çekirdekleri mevcuttur ve bu çekirdekler tam olarak yüzde elli oranda(50%) Linoleik asit içermektedir.

Linoleik asit dolaylı olarak değil direk kanser hücrelerinin oluşumunda önleyici özelliği vardır. Vücutta eksik olması durumunda cildin kuruluğu, saçların azalması ve sağlığını yitirmesi gibi sonuçları olmaktadır. Kanser hücrelerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Pitaya‘nın içindeki çekirdeklerde bulunan Linoleik asit ve Araşidonik asitler Elzem Yağ Asitleri dir. Vücutta olmadığı ve doğal olarak oluşamadığı için dışarıdan alınması gerekmektedir.

Elzem Yağ Asitlerinin vücudumuzda birçok faydası vardır bunların başlıcaları;

Gözlerin daha iyi görmesini güçlendirir,

Hafızanın güçlenmesine ve dolaylı olarak Alzheimer hastalığının iyileşmesine faydalıdır, Kolestrolün düşürülmesinde,

Çocukların büyümesinin gelişimine destek olur,

Egzama hastalığının iyileşmesinde faydalıdır,

Saç dökülmesinin durdurulmasında etkilidir,

Kan dolaşımının düzenlenmesinde etkilidir,

Kanın pıhtılaşması eğilimini azaltır,

Bağırsaklara Etkisi

Bağırsağınız, 400’den fazla bakteri türü de dahil olmak üzere yaklaşık 100 trilyon çeşitli mikroorganizmaya ev sahipliği yapar (20 Güvenilir Kaynak).

Birçok araştırmacı, bu mikroorganizma topluluğunun sağlığınızı etkileyebileceğine inanmaktadır . Hem insan hem de hayvan çalışmaları bağırsaklarınızdaki dengesizlikleri astım ve kalp hastalığı gibi durumlarla ilişkilendirmiştir (21 Güvenilir Kaynak).

Ejderha meyvesinin prebiyotik içerdiği düşünüldüğünde, bağırsağınızdaki iyi bakteri dengesini potansiyel olarak artırabilir ( 22 ).

Prebiyotikler , bağırsağınızdaki sağlıklı bakterilerin büyümesini destekleyen spesifik bir lif türüdür.

Tüm lifler gibi bağırsaklarınız onları parçalayamaz. Bununla birlikte, bağırsaklarınızdaki bakteriler onları sindirebilir. Lifleri büyüme için yakıt olarak kullanırlar ve faydalarından faydalanırsınız.

Özellikle, ejder meyvesi esas olarak iki sağlıklı bakteri ailesinin büyümesini teşvik eder: laktik asit bakterileri ve bifidobakteriler

Düzenli olarak tüketilen prebiyotikler, sindirim sisteminizde ve ishalinizde enfeksiyon riskini azaltabilir. Çünkü prebiyotikler, araştırmacıların kötülerin üstesinden gelebileceğine inandıkları iyi bakterilerin büyümesini teşvik ediyor.( Güvenilir Kaynak).

Örneğin, gezginlerde yapılan bir araştırma, seyahat öncesi ve sırasında prebiyotik tüketenlerin, gezgin ishali daha az ve daha az şiddetli atakları yaşadığını gösterdi ( Güvenilir Kaynak).

Bazı çalışmalar ayrıca prebiyotiklerin inflamatuar bağırsak hastalığı ve kolon kanseri semptomlarını hafifletebileceğini düşündürmektedir. Ne yazık ki, bu bulgular tutarsız ( Güvenilir Kaynak).

Prebiyotikler üzerine yapılan araştırmaların çoğu olumlu olmakla birlikte, ejderha meyvesinin prebiyotik aktivitesi üzerine yapılan araştırmalar test tüpü çalışmaları ile sınırlıdır. İnsan bağırsağı üzerindeki gerçek etkisini belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

Ejder Meyvesinin İnsan Vücuduna Etkileri
Ejder Meyvesinin İnsan Vücuduna Etkileri