Pitaya Geleneksel Tarıma Alternatif mi?
14 Nisan 2020 Yazarı Blogger 9

Pitaya Geleneksel Tarıma Alternatif mi?

Ejder Meyvesi Pitaya Alternatif Ürün

Tarım alanında son yıllar da katma değeri yüksek ihracata dayalı sürdürülebilir alternatif ürünlere yönelim başlamış ve bunun en güzel örnekleri Ejder Meyvesi Pitaya Alternatif Ürün olarak dikkat çekmiştir.

Küçük alanlarda katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi, üerticinin yaşam kalitesini arttıracağı gibi hayat standartlarını da yükseltecek ve alternatif tarıma, tarımda modernleşmeye yönlendirecektir. Tüm bunların gerçekleşmesiyle de yan dallarıyla birlikte tarım sektörünün ülke ekonomisine katkısı artacak refah düzeyini de yükseltecektir.

Pitaya da küçük alanlarda yüksek verimle yetiştirilebilen katma değeri yüksek alternatif tarıma uygun alternatif bir üründür. 1 dönümlük bir yerde ilk meyve döneminde 1.000 civarı ikinci meyve döneminde 3.000-4.000 civarı üçüncü meyve döneminde 10.000 ve üstü sonraki yıllarda da katlayarak daha fazla adette meyve veren kaktüsgillerden bir meyve türüdür.

Bakım ve Masraflar

Düzenli ve özenli bakımının yapılmasıyla yıllar geçtikçe ekstra masraflar çıkarmadan her yıl belli bir adetin üzerinde meyve alınabilmektedir. Çok fazla su tüketimi olmayan hatta gelişmiş ağaçların ayda bir sulandığı su masrafının düşük olduğu herhangi bir kimyevi ilaç ve hormon kullanılmadığın dan gereksiz masraf kalemlerinin olmadığı bir türdür.

Başlangıçtaki kurulum masrafları ilerleyen yıllarda olmayacağı için ve aynı alanda her yıl katlayarak verimin artacağı için domates, salatalık, patlıcan, narenciye ve diğer güney bölgelerinde yetiştirilen ürünlere alternatif bir ürün olmuştur ejder meyvesi.

Hedefler

2017 – 2020 yılların da adet satışı serada türüne, büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 8-20 TL arasında gerçekleşmiştir. Mevcuttaki meyve üretim adeti henüz iç tüketimi karşılayamamaktadır, halk pazarlarına henüz istenilen adette ulaşamamış belirli küçük noktalarda satışı gerçekleşmiştir. Yüksek potansiyel de iç tüketim ve ardından ihracat için yüksek adetlerde meyve üretimi gerçekleşmelidir bu açıdan da alternatif ürünler içerisinde yıldızı parlayan bir üründür ejder meyvesi.

Zamanla oturmuş dış pazarlarında devreye girmesiyle  piyasası daha canlanacağı için adeta parlayan bir yıldız konumundadır.İhracat için özellikle Rusya, Qatar, İran, Dubai, ve Avrupa ülkelerine kısıtlı da olsa gönderimler yapılmış daha kapsamlı ihracat içinde organizasyonlar hazırlanmaktadır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

Tel: 0532 432 07 93

Pitaya Geleneksel Tarıma Alternatif mi?
Pitaya Geleneksel Tarıma Alternatif mi?