ejder meyvesi kanserle savasıyor
11 Nisan 2020 Yazarı Blogger 764

Ejder Meyvesi Kanserle Savaşıyor

Ejder Meyvesi Kanserle Savaşıyor

Ülkemizde yeni tanınmaya başlayan Ejder Meyvesi (Pitaya), aslında faydaları saymakla bitmeyen hatta gün geçtikçe artan tropikal bir meyve. Biz burada, dünyada yapılan araştırma sonuçlarına yer veriyoruz. Fakat siz mutlaka yine de doktorunuza danışın. Öyle ki, domatese çileğe, veya herhangi bir sebzeye bile alerjik reaksiyon gösteren bünyeler varken her şeyi kesin olarak yazmak etik olmaz.

Seralarımızda yetiştirdiğimiz Ejder Meyvesini Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü ile yaptığımız bir çalışmada analiz yaptırdık. Yapılan bu çalışmanın sonucunu İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji bölüm başkanlığı da yapmış Prof. Esra hanıma yorumlattık.” Öncelikle oluşmuş ve belirli bir süre gelişme göstermiş kanserin tedavisi Kemoterapi ile yapılabilmektedir. Meyvenin içeriğindeki Toplam Fenol Bileşikleri (GAE/L) 447,58 olarak çıkmasının büyük bir oran olduğu bununda kanser hücreleri henüz daha başlangıç aşamasındayken bu hücrelerle savaşarak yok ettiği yorumunu aldık.

Anti Kanser – Kanserle Mücadele Bitkisi

Birçok kanserin üçte biri, dengeli ve sağlıklı bir diyet izleyerek ve doğru beslenerek önlenebilir görüşünde uzmanlar. Anti-kanser diyet planı, önerilen tüm gıda gruplarından alınan, besin öğeleri bakımından zengin besinleri içeren sağlıklı beslenme planıdır. Diyet planı, işlenmiş gıdalar, doymuş yağ, sodyum ve yağ ve şeker eklenmiş gıdaları tüketiminizi sınırlarken, daha fazla sebze ve meyve, tahıl ürünleri, balık, yağsız et, tohum ve fındık içermektedir. Ayrıca Amerikan Kanser Derneği, kanser riskinizi azaltmak için her gün en az 5 porsiyon sebze ve meyve yemenizi öneriyor. Ejder meyvesi pitaya yiyecek listeniz içine girerek bu diyetin bir parçası olabilir.

Lif

Ejder Meyvesi (Pitaya)‘nın 100 gr ı, 1 gr lif içerir. Meyvelerdeki lif, sindirim sisteminizle gıdaları taşımanıza, dışkı toplamanıza ve atmayı desteklemeye yardımcı olur; bu da potansiyel kansere neden olan yabancı maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Gün boyu tükettiğiniz besinler içinde toplam, her gün 20 ila 37 g lif almayı hedeflemelisiniz.

Antioksidanlar

Ejder Meyvesi (Pitaya) beta karoten ve C vitamini gibi antioksidanlarda da bol miktarda bulunur. Antioksidanlar, hücrelerinizi serbest radikaller veya toksinler denilen dengesiz kimyasallar tarafından zarar görmesini önleyen gıdalardaki bileşenlerdir. Ejder meyvesi gibi antioksidan bakımından zengin gıdaları yemek kansere karşı koruma sağlar.

Kalibrasanlar

Obezite, Texas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırması temel alınarak kanser için bir tehdit faktörü olabilir. Sağlıklı kilonuzda olmanıza yardımcı olabilecek kalorili besin tüketiminiz kanser olasılığını azaltabilir. Ejder meyvesi, düşük enerjili ağır bir gıdadır; bu da çok az kaloriye sahip olduğu anlamına gelir. Kilo kontrolüne yardımcı olarak sizi açlıktan hissetmenize gerek kalmadan kalori tüketiminizi sınırlamanıza yardımcı olacaktır. Bir Ejder Meyvesi (Pitaya) yalnızca 60 kaloriye sahip.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93 – 0507 708 84 00

Ejder Meyvesi Kanserle Savaşıyor
Ejder Meyvesi Kanserle Savaşıyor