Ejder Meyvesinin Tadı Nasıl ?
11 Nisan 2020 Yazarı Blogger 8

Ejder Meyvesinin Tadı Nasıl ?

Ejder Meyvesinin Tadı Nasıl ?

Kaktüs görünümlü Ejder Meyvesi Pitaya’nın Tadı da kaktüs ailesi ile benzerlik göstermektedir. Ülkemizde Hatay, Adana, Mersin Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir in bir kesiminde doğal olarak yetişen kaktüs ün yetiştiği yörelere göre farklı isimleri bulunmaktadır. Dikenli İncir, Tahta İnciri, Pabuç İnciri, Kaktüs Meyvesi,  Tekke Yemişi, Frenk Yemişi gibi farklı yöresel ismi olan bu kaktüs ailesinin meyvesi ile Ejder Meyvesi Pitaya’nın Tadı benzerlik gösterir. Görüntüleri çok benzemese yapı olarak kaktüs meyvesinin dışında dikenleri içinde çok iri çekirdekleri bulunmaktadır bu ejder meyvesinde dış kısmında diken yerine daha iri ve büyük solungaçlar iç et kısmında ise çok daha küçük kivi deki gibi siyah çekirdekler mevcuttur.Kaktüs doğal olarak toprak seçimi yapmadan birçok farklı zeminde ve hava şartlarında yetişebilirken Ejder Meyvesi daha hassastır seraların içerisinde örtü altında uyum sağlamıştır, güneş yanıkları ve kırağıdan çok çabuk etkilenmesinden dolayı çok büyük ilgi ve özenle yetiştirilmektedir.

Dış kabuk kısmı pembe ve sarı, iç et kısmı beyaz, kırmızı, mor ve pembe olmak üzere 100 adetin üzerinde farklı çeşitleri mevcuttur.  

Kırmızısı ve beyazı kendi içerisinde de tür olarak birçok farklılık olduğu için tatlarında da farklılık vardır. Aynı tür beyaz ve kırmızıların da kendi aralarında tat farklılıkları vardır. Bunun sebebi bitkinin yetiştiği bölge, toprak, iklim, hava koşulları, kullanılan gübre ve cinsi gibi hususlardır.

Tüm bu şartlara rağmen bitkinin beyazı, kırmızısı ve dışı sarı olanının aralarında aroma yoğunluğu bakımından farklılıkları vardır. Her yendiğinde de farklı bir tat ve his vermektedir. Beyaz olanın tadı genel olarak tam olgunlaşmamış armut ve kiviye benzemektedir. Kırmızı olanı ise daha tatlı meyveler olan çilek, muz, kavun, şeftali ve kiviye benzemektedir ve çok lezzetlidir. Sarı olan diğer iki cinsten daha aroması yoğun ve farklı bir lezzeti vardır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesinin Tadı Nasıl ?
Ejder Meyvesinin Tadı Nasıl ?